Więcbork - Forum Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Tolerancja
Autor Wiadomość
monique1985 
Specjalista

Wysłany: 2009-02-03, 20:08   Tolerancja

Ja osobiście uważam się za osobę bardzo tolerancyjną :grin: i to w wielu kwestiach. Np. toleruję inne wyznania, inną orientacje seksualną, inny kolor skóry, inne poglądy niż moje, inny wygląd bo wlaściwie to on się nie liczy, praktycznie to mało rzeczy jest takich które zakłócałyby moją toleracje.

Damian 
Mistrz

Zaproszone osoby: 9
Wysłany: 2009-02-03, 20:35   

Niestety nie mogę zaliczyć się do grona osób tolerancyjnych.W obecnych czasach dużo zjawisk nie mogę zaakceptować.Kłóci się to z moimi poglądami.

Wasek 
Ekspert

Zaproszone osoby: 3
Wysłany: 2009-02-03, 20:37   

Nie jestem tolerencyjny.

lukasov 
Uczestnik

Wysłany: 2009-02-03, 21:13   

Ja również jestem mało tolerancyjny.Przyznam szczerze,że dobrze mi z tym i już.

slu 
Moderator

Wysłany: 2009-02-03, 23:35   

Gdybyśmy byli w 100% tolerancyjni to dzisiaj większość z nas byłaby dewiantami, tak więc z reguły nie jestem tolerancyjny, co nie oznaczam , ze jestem konserwatystą.

Łukasz 
Profesjonalista

Wysłany: 2009-02-04, 00:40   

Również nie jestem w pełni tolerancyjny i niektórych zjawisk nigdy nie zaakceptuję.

OverMyHead 
Administrator

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2009-02-04, 22:19   

Ja także nie zawsze jestem tolerancyjna...

Solaris 
Zaawansowany

Wysłany: 2009-02-05, 10:11   

Ja sądzę, że jestem tolerancyjna, nie wiem jaka rzecz mogłaby mnie zbulwersować lub zgorszyć... nie mam pojęcia co to mogłoby być. Akceptuje co się wkoło mnie dzieję, co inni myślą, akceptuje inne wyznania, inne orientacje seksualną.

jerry 
Mistrz

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2009-02-05, 21:38   

Powiem krótko jestem tolerancyjny :lol:

Michu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-06, 12:05   

Według mnie tolerancja to jest troche szersze pojęcie niż się wydaje. Można ją podzielić na wiele różnych części.. ale nie o tym tu mowa osobiście jestem tolerancyjny - choć nie zawsze. Dla mnie toleracja nie oznacza jakieś tam akceptacji czyjegoś zachowania czy też toku myślenia recz poprostu akceptowanie tej osoby taką jaką jest.
Cytat:

Tolerancja jest postawą, która umożliwia otwartą dyskusję. Bez tej postawy dyskusja zamienia się albo w zwykłą sprzeczkę albo prowadzi do aktów agresji.

Te słowa mogą odnieść się np. do Forum - gdybyśmy nie byli tolerancyjni do poglądów innych osób, to nasze dyskusje zamieniały by się w awantury.
Jeśli chodzi o Religię czy stosunki seksualne - też jestem tolerancyjny - niech ludzie robią to co się im podoba, ale granica tej tolerancji kończy się u mnie wtedy, gdy przez czyjeś poglądy czy czyny dzieje się krzywda innemu niewinnemu człowiekowi.

O tolerancji można by pisać i pisać zależy pod jakim kątem się spojrzy na świat i życiowie sytuacje. Bardzo dobrze powiedział Slu nikt z nas nie jest w 100% tolernancyjny - bo wszystko w życiu ma jakąś granicę/barierę.

Odpowiedz do tematu