Więcbork - Forum Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Gazeta Więcborska
Autor Wiadomość
jerry 
Mistrz

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2010-06-24, 17:05   Gazeta Więcborska

W internecie natrafiłem na gazetę "Gazetawiecborska" :http://gazetawiecborska.com.pl/ jak widać nic na razie w niej nie ma, ciekawe kto jest założycielem ? :smile:

Larry 
Administrator

Zaproszone osoby: 9
Wysłany: 2010-06-24, 18:42   

Wygląd na dzień dzisiejszy mizerny.
Dawno tak (cenzura) strony nie widziałem.

fauno 
Mistrz

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2010-06-24, 19:31   

Przecież na dole strony jest pewna poszlaka, co do autorstwa:
Cytat:
Strona na bazie WordPress, projekt graficzny WordPress stworzony przez ZUE GRABINSKI.

slu 
Moderator

Wysłany: 2010-06-24, 20:11   

A to czasami nie twór Monty Pythona?

Larry 
Administrator

Wysłany: 2010-06-25, 00:41   

fauno napisał/a:
Przecież na dole strony jest pewna poszlaka, co do autorstwa

Dopiero teraz to zobaczyłem (mało czytelna strona).

Jak widać robiła to firma więc wykonana praca pokrywa się pewnie z wydanymi przez "redaktora" pieniędzmi.
Nie wiem ile ta strona kosztowała.
Ale wierze, że w tym wypadku wykonanie jest odzwierciedleniem zapłaty.

A co powiecie na datę założenia gazety 1914 rok?
Kuźwa, nie ogarniam :mrgreen:

Bartek 
Ekspert

Zaproszone osoby: 7
Wysłany: 2010-06-25, 05:32   

Larry napisał/a:
co powiecie na datę założenia gazety 1914 rok?

Zgadzam się z Pawłem. Jestem w 100% pewien, że to strona Monty Pythona stworzona przez ZUE Grabiński. :mrgreen:
Kto by pisał datę założenia gazety internetowowej na 1914 rok. - czasy I Wojny Światowej.

LinaPC 
Zaawansowany

Wysłany: 2010-06-25, 16:33   

Jak ktoś za taki chłam wziął pieniądze to współczuję temu kto płacił :D

Szymon Grabiński 
Uczestnik

Wysłany: 2010-06-25, 19:50   

Dotarły do mnie wiadomości, że o Gazecie Więcborskiej piszecie..., więc kilka uwag pozwole sobie dodać od siebie - autora szablonu. To co widzicie obecnie (stan na dzień dzisiejszy) to tylko roboczy szablon na silnik WordPressa. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, Wordpress wiadomo, do czego służy, szablon jednym się może podobać, innym nie. Nagłówek został zaakceptowany, a reszte trzeba dopiero stworzyć. Ide jednak o zakład, że gdyby Larry powyłączał w swoich Wordpressach wtyczki i widżety to mogłoby się okazać, że jest również mizernie. Skoro pojawił się temat to jestem otwarty na Wasze sugestie (konstruktywną krytykę) co do szaty graficznej; "inwestor" pewnie też, bo to ma być kolejny portal informacyjny z naszego terenu i ma się podobać. Kwestie słuszności robienia kolejnego portalu czy pojawiających sie w nim tematów pozostawiam do oceny "inwestorowi" i czytelnikom. Ja w tym projekcie mam za zadanie wyposażyć portal w odpowiednie funkcjonalności, ubrać w szatę graficzną, a wszystko z zachowaniem przepisów prawa.
LiniaPC tak miło komentuje, a ze swoimi stronami poza testy jakość wyjść nie może i jeszcze za to płaci proffesionalnej agencji 900zł, a innych (czytaj Gazety Więcborskiej), na której widać, że jeszcze w trakcie budowy się wyżywa.
Inne komentarze w stylu gazeta z 1914 roku będą musiały poczekać, aż gazeta ruszy, co jest planowane na początek lipca. Mam nadzieję jednak, że efekt końcowy odbierzecie pozytywnie.... Pozdrawiam!

Larry 
Administrator

Wysłany: 2010-06-25, 22:35   

Szymon Grabiński napisał/a:
Ide jednak o zakład, że gdyby Larry powyłączał w swoich Wordpressach wtyczki i widżety to mogłoby się okazać, że jest również mizernie.

Oceniłem szatę graficzną (która zresztą jak słusznie wspomniałeś może się komuś podobać lub nie) a nie funkcjonalność. Nie mogłem ocenić funkcjonalności bo praktycznie jeszcze nic tam nie ma. Wtyczki służą głównie do wprowadzenia nowych funkcji (ew. efektów graficznych) bądź rozszerzenia już istniejących.

Kolorystyka, grafika, logos zdecydowanie mi się nie podobają.
Zaznaczyłem wcześniej, że oceniam to co zobaczyłem w dniu pisania postu.

Z doświadczenia wiem, że niekiedy nawet bardzo dobrze wyglądająca strona może być "zmieniona" przez inne upodobania estetyczne zleceniodawcy. To właśnie jego opinia jest najważniejsza dla wykonawcy. Wykonawca może jedynie coś zasugerować. Jest to przykład, że nie zawsze ocena strony = ocenie wykonawcy.

Ja w tym projekcie mam za zadanie wyposażyć portal w odpowiednie funkcjonalności, ubrać w szatę graficzną, a wszystko z zachowaniem przepisów prawa.

Dla jasności. Na stronie Krajna.eu jest wykupionych kilka komercyjnych licencji.

fauno 
Mistrz

Wysłany: 2010-06-26, 10:08   

Patrząc po roku założenia i znając opowieści pewnych więcborskich celebrytów, wszyscy możemy się domyślić, kto jest zleceniodawcą ;)

Jeśli chodzi o wygląd stronki - przyglądałem się jej i, szczerze mówiąc, nie mogę znaleźć na niej ani jednej rzeczy, którą można by zostawić. Może po pewnych przeróbkach sam banner ewentualnie mógłby zostać. Reszta jest nieczytelna i nietrzymająca się kupy, a użycie tych napisów w tle jest dla mnie dodatkowo zupełnie niezrozumiałe.

Nie dziwię się więc przedmówcom, że ją krytykowali, ale miło się teraz czyta, jak Larry się tłumaczy :D

zwyczajna 
Specjalista

Wysłany: 2010-06-26, 10:28   

ten czerwony kwadrat to jakieś nawiązanie do gazety wyborczej?

LinaPC 
Zaawansowany

Wysłany: 2010-06-26, 11:59   

LiniaPC tak miło komentuje, a ze swoimi stronami poza testy jakość wyjść nie może i jeszcze za to płaci proffesionalnej agencji 900zł, a innych (czytaj Gazety Więcborskiej), na której widać, że jeszcze w trakcie budowy się wyżywa.

Chyba zbyt osobiście wziąłeś sobie do serca moją wypowiedź. Ja poprostu stwierdziłem fakt, bo fakt jest taki, że za to co stoi teraz na serwerze nie powinno się nic płacić. Przyjąłem, że to co widać to efekt końcowy więc zareagowałem tak a nie inaczej. Jak strona zostanie dopracowana to wypowiem się poraz kolejny i ocenię.

Nie rozumiem tylko tego o jakie 900zł pijesz bo moje oprogramowanie kosztowało 20x tyle i nie żałuję żadnej złotówki? Jeżeli chodzi Ci o Romina.pl i Vestino.pl chciałbym sprostować, że one nie funkcjonują bo mam inne zajęcia i brak czasu na bawienie się w sklepy internetowe, które początkowo planowałem wdrożyć (co nie wyklucza że wrócę do tego pomysłu).

Nie beirz tego co piszę tak bardzo do siebie bo to nic osobistego. Ja subiektywnie wyrażam swoję opinię.

fauno 
Mistrz

Wysłany: 2010-06-26, 13:41   

Hehe, może jeszcze ktoś chce się wytłumaczyć ze swoich słów? :)

Larry 
Administrator

Wysłany: 2010-06-27, 12:44   

fauno, jakie tłumaczenie? Wytłumacz mi to :)
Napisano zdanie odnoszące się do moich projektów więc odpowiedziałem.

Kolejne zdanie to moja opinia na temat ocen projektantów (autorów) stron (ogólnie).
(wspomniałeś o autorze tej strony stąd kolejna odpowiedź)
Czy uważasz, że zdania, które napisałem na temat oceny autora są nieprawdziwe?

Nie zmieniłem zdania odnośnie strony w obecnym "kształcie".

LinaPC, nie wiem czy dobrze to odczytałem. 18.000 zł. za skrypt i grafikę "startowego" sklepu internetowego?

Gość

Wysłany: 2010-06-28, 22:57   Gazeta Więcborska

http://www.visitkujawsko-...,178,2,647.html polecam tak sie promuję miasto pieniacze co do gazety więcborskiej gazeta już działa strona jest w trakcie budowy już na początku lipca będzie ukończona i zacznie oficjalną działać. A więc gazeta więcborska jest faktem czy to sie komuś podoba czy nie

Gość

Wysłany: 2010-06-28, 23:27   Gazeta Więcborska

Gazeta Więcborska po raz pierwszy ukazała sie w Więcborku w 1914 roku wydawał ją wówczas Więcborski Magistrat i Sąd Więcborski. Data 1914 rok ujawniona na tworzonej stronie jest niczym innym jak powrotem do korzeni i uświadomieniem społeczeństwu że nie jest to nowość tylko reaktywacja istniejącej już w przeszłości gazety. Obecnie Gazeta Więcborska jest już zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy w rejestrze dzienników i czasopism pod Nr. 591 a redaktorem naczelnym jest Tomasz Bracka. Postanowienie rejestracyjne wydał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy pod sygn. akt I Ns Rej Pr. w dniu 23 stycznia 2008r. Redakcja Gazety Więcborskiej mieści sie w Więcborku. Ile na tym forum było oszczerstw i pomówień pod adresem gazety i redaktora naczelnego teraz on będzie w tych wszystkich psełdo publicystów walił jak w bęben. http://www.gazetawiecborska.pl , http://www.gazetawiecborska.onet.pl . http://www.gazetawiecborska.eu , http://www.gazetawiecborska.net.pl , http://www.gazetawiecborska.waw.pl

fauno 
Mistrz

Wysłany: 2010-06-29, 04:03   

Tomek, Tomek, hajowa jazda ;)

slu 
Moderator

Wysłany: 2010-06-29, 07:11   

Dawno się tak nie uśmiałem :D

nicko 
Uczestnik

Wysłany: 2010-06-29, 08:24   

Czekamy z utęsknieniem na Gazetę Więcborską.
A swoją drogą zgadzam się z Fauno. Że wypowiedzi co niektórych, można wyraźnie odczytać jako tłumaczenie się z wcześniejszych postów. Ale przecież, nie tego temat dotyczy, to tylko spostrzeżenie.

Larry 
Administrator

Wysłany: 2010-06-29, 09:50   

Mnie zawsze śmieszył przedstawiony "mechanizm reaktywacji" i to w jaki sposób się go wykorzystuje :mrgreen:

slu 
Moderator

Wysłany: 2010-06-29, 10:40   

Warto odwiedzić Świecie nad Wisłą

Larry 
Administrator

Wysłany: 2010-06-29, 10:57   

W Świeciu nad Wisłą też jakaś gazeta się reaktywowała w taki sposób?

slu 
Moderator

Wysłany: 2010-06-29, 12:30   

Dokładnie.

Damian 
Mistrz

Wysłany: 2010-06-29, 14:48   

Widzę, że wam się ładnie nudzi, że wyszukujecie takie strony gdzieś tam w internecie ;)
Ostatnio zmieniony przez Damian 2010-06-29, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  

fauno 
Mistrz

Wysłany: 2010-06-29, 14:59   

Mamy od tego jednego specjalistę...

Odpowiedz do tematu