Więcbork - Forum Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Związek z partnerem dużo starszym
Autor Wiadomość
Solaris 
Zaawansowany

Wysłany: 2009-02-12, 11:19   Związek z partnerem dużo starszym

Ostatnio dowiedziałam się, że moja koleżanka związała się z mężczyzna dużo starszym (48 l) ona jest w moim wieku (25 lat ). Na różne spodoba próbuje sobie wytłumaczyć dlaczego się z nim związała, pewnie niektórzy twierdzą, że liczy się to czy się kochają, dla mnie nie...ważny jest też wiek, oczywiste jest to, że za kilkanaście lat wiele może się zmienić. Ciekawa jestem co sądzicie o takich związkach?

Damian 
Mistrz

Zaproszone osoby: 9
Wysłany: 2009-02-12, 18:19   

Szczerze jeżeli facet jest dużo starszy, to zazwyczaj jest to związek dla kasy.Oczywiście kobieta może zaprzeczać, gadać co chce, ale wszyscy dookoła i tak wiedzą jak jest naprawdę.

zwyczajna 
Specjalista

Wysłany: 2009-02-12, 19:53   

Damian..wszyscy dookoła... proszę Cię! ludzie zawsze wiedzą lepiej??, a ja naiwna myślałam, że jak jest najlepiej wiedzą sami zainteresowani, a nie ludzie.. o Tobie i Twoich uczuciach też ludzie wiedzą lepiej niż Ty?
Salma- zamiast się zastanawiać, zapytaj ją zwyczajnie.. mi osobiście facet musi czymś imponować- jak dotychczas nie zaimponował mi facet w moim wieku, może daje jej poczucie bezpieczeństwa, może ma to "coś", może przy nim może czuć się tak naprawdę sobą..może to jest po prostu TEN facet, czy gdyby związała się z facetem w swoim wieku też byś się zastanawiała dlaczego z nim jest? czy wiek jest głównym wyznacznikiem, czy gdyby ktoś kogo kochasz był o 20 lat starszy nie związałabyś się z nim ze względu na wiek? pewne jest, że będą musieli pokonać wiele przeciwności, jak dla mnie, dla prawdziwej miłości warto..zawsze.

Damian 
Mistrz

Wysłany: 2009-02-12, 20:02   

Nie piszę, że wszyscy wiedzą lepiej.Po prostu dziwnym trafem jest tak, że w tym przypadku facet dużo starszy dysponuje dużym majątkiem.Jest wielu starszych panów o wspaniałym charakterze, a jakoś młode dziewczyny nie oglądają się za nimi.Nie dziwi Cię to ?

zwyczajna 
Specjalista

Wysłany: 2009-02-12, 20:16   

"ale wszyscy dookoła i tak wiedzą jak jest naprawdę" masz racje, nie piszesz, że wiedzą lepiej, piszesz, że "wiedzą jak jest naprawdę" znacząca różnica- przepraszam... "w tym przypadku dysponuje dużym majątkiem"- przepraszam po raz kolejny nie znam tego przypadku.. a generalizować nie będę- dla mnie każdy przypadek jest inny, może Ci panowie, o Twoim zdaniem wspaniałym charakterze nie mają tak wspaniałego charakteru wg innych, może nie są w typie czyimś.. tak wiem stereotyp ona z nim dla kasy on z nią dla seksu ciągle w modzie, ciesze się, że nigdy nie byłam modna..

Solaris 
Zaawansowany

Wysłany: 2009-02-12, 20:18   

Damian napisał/a:
Nie piszę, że wszyscy wiedzą lepiej.Po prostu dziwnym trafem jest tak, że w tym przypadku facet dużo starszy dysponuje dużym majątkiem.Jest wielu starszych panów o wspaniałym charakterze, a jakoś młode dziewczyny nie oglądają się za nimi.Nie dziwi Cię to ?

Mylisz się Damian!!!Moje koleżanka nie leci na kasę! W tej sferze to ona raczej mogłaby utrzymywać jego. Ona z nim jest bo go kocha, uważa, że jest fascynującym człowiekiem, niezwykłym, czułym, romantycznym, co bardzo często brakuje młodszym facetom - cierpliwości to kobiet oraz umiejętności słuchania!!!! Jedyne co nie potrafię zrozumieć to fakt, że niestety życie za 15-20 lat może się dla nich zmienić :( . ON się starzeję i mimo wszystkich jego jakże wspaniałych cech to będzie wymagał od niej niesamowitej cierpliwości i zaangażowania, on może zachorować a na starość różne rzeczy się dzieją z człowiekiem, ona może tego nie wytrzymać. Większość ludzi starszych po po prostu dziwaczeje, ona ma niesamowicie dużo energii, uwielbia podróże, oboje teraz mogą sobie gdzieś jechać a później...ona będzie w kwiecie wieku a on...Poznałam go i potwierdzam, że ma coś niezwykłego w sobie!!!Jak dla mnie jest on niesamowity, ale widzę wiele wad w takim związku.

phaedra 
Mistrz

Wysłany: 2009-02-12, 21:20   

Cytat:
Ostatnio dowiedziałam się, że moja koleżanka związała się z mężczyzna dużo starszym (48 l) ona jest w moim wieku (25 lat ).

Jak się kochają, to już ich sprawa. Mnie to nie przeszkadza. Teraz jest to modne, czyli tak jak było kiedyś.

Cytat:
Szczerze jeżeli facet jest dużo starszy, to zazwyczaj jest to związek dla kasy.

Damian, a skąd Ty wiesz, że dla kasy ? Nie zawsze.

Michu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-12, 23:25   

No niestety musze poprzeć Damiana, bo taka jest zasada społeczna że jeżeli powstaje taki związek to jedna bądź druga strona leci na kase albo coś w tym stylu. Trochę mnie to denerwuje bo przecież jest to prywatna sprawa, i każdy sam wie co jest dla niego najlepsze, a jeśli wiąże się dla pieniędzy czy innych środków materialnych - to sam/sama psuje sobie życie. Jeśli się kochają - to oni oboje o tym wiedzą i niech będą szczęśliwi. Troszkę mnie zdziwiło Salma jedno co napisałaś:
Cytat:
ON się starzeję i mimo wszystkich jego jakże wspaniałych cech to będzie wymagał od niej niesamowitej cierpliwości i zaangażowania, on może zachorować a na starość różne rzeczy się dzieją z człowiekiem

Dlaczego tak myślisz?? Czemu odrazu patrzysz negatywnie na wiek? Wiadomo prawdopodobieństwo zachorowania osoby starszej jest większe niż młodej, ale ten Pan może pożyć do 90-tki albo i dłużej.. nic nie jest mówione a według mnie lepiej przeżyć słowdko mile i niezapomnianie jeden dzień niż tydzien gapiąc się w telewizor. W życiu trzeba "ryzykować" i tyle. Zobacz ile młodych ludzi ginie w wypadkach.. - nic nie jest powiedziane.. Związek o którym pisałaś może być dłuższy niż niejeden związek 20-30 latków..

Solaris 
Zaawansowany

Wysłany: 2009-02-14, 10:45   

Michu napisał/a:
Dlaczego tak myślisz?? Czemu odrazu patrzysz negatywnie na wiek? Wiadomo prawdopodobieństwo zachorowania osoby starszej jest większe niż młodej, ale ten Pan może pożyć do 90-tki albo i dłużej.. nic nie jest mówione a według mnie lepiej przeżyć słowdko mile i niezapomnianie jeden dzień niż tydzien gapiąc się w telewizor. W życiu trzeba "ryzykować" i tyle. Zobacz ile młodych ludzi ginie w wypadkach.. - nic nie jest powiedziane.. Związek o którym pisałaś może być dłuższy niż niejeden związek 20-30 latków..

Mam taką nadzieje, że będzie żyło im się długo i szczęśliwie! Pomyślałam sobie dziś, że jeśli zakochałabym się ja w takim facecie - dużo starszym, nie chciałabym żeby mnie ktoś oceniał, nie robię tego w stosunku do niej, ale wiem, że ona czuje na sobie słowa niektórych osób, źle się pewnie z tym czuje. Ona nparwde go kocha. Nawet jeśli to ma trwać krótki okres i będzie to dla niej pełnia szczęścia to ja ją popieram. Myślę, że sama chciałabym przeżyć takie uczucie. Młodsi faceci, niestety nie rozumieją potrzeb kobiet, pewnie nie wszyscy, ale starsi mają większe doświadczenie. Może zależy to jedynie od charakteru.

Michu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 14:35   

Salma ale mi chodzi o to abyś może przemyślała i zmieniła swoje zdanie, pogląd co do długości życia człowieka - nigdy nic nie wiadomo więc żyć trzeba tak aby być z życia zadowolonym.

Damian 
Mistrz

Wysłany: 2009-02-21, 15:22   

Dla przykładu.Znam dziewczynę która związała się z mężczyzną dużo starszym od siebie.Dziewczyna bardzo ładna, ma dość poukładane w głowie.On z wykształceniem podstawowym, nie umie się wysłowić, niczego sobą nie reprezentuje.Trudno znaleźć z nim jakikolwiek temat.Po prostu nie dysponuje żadną wiedzą.O jego wyglądzie nie będę już się w ogóle wypowiadał.I jedyne co to dysponuje dość dużym majątkiem.Powiedz mi teraz dlaczego ta dziewczyna związała się z nim ? Wierzysz tu w jakiekolwiek uczucie ? Jeżeli tak to jesteś naiwna.Dla mnie sprawa jest prosta.Jest z nim dla kasy.Mogłaby mieć prawie każdego choć wybrała takie rozwiązanie.Przykłady można mnożyć.Na pewno każdy z was zna choć jeden z takich przypadków.Nie ma co się oszukiwać.

Cytat:
dla mnie każdy przypadek jest inny, może Ci panowie, o Twoim zdaniem wspaniałym charakterze nie mają tak wspaniałego charakteru wg innych, może nie są w typie czyimś

No bo warunkiem tego typu jest kasa.
Oczywiście nie we wszystkich przypadkach, ale na pewno w wielu.

ps. Kręcą Cię faceci w wieku taty ??

Kasia 
Moderator

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2009-02-22, 17:20   

Prędzej czy później i tak i tak wyjdzie ta duża różnica wieku. Nie teraz, ale w przyszłości ona będzie mieć np. 30 lat, on już będzie podchodzić pod pięćdziesiątkę. Będzie chciała wyjść na zabawę do znajomych potańczyć po prostu się zabawić, a jemu już się nie będzie chciało "szaleć". Będzie chciał najzwyczajniej w świecie posiedzieć w domu odpocząć i nie będzie już go ciągało do takich imprez. Ale z drugiej strony jak to mówią "jak im tak dobrze to mnie pięć razy" ;)

zwyczajna 
Specjalista

Wysłany: 2009-02-22, 17:46   

Jestem naiwna, trudno zaprzeczyć. Znam dwie pary, gdzie laski są w trakcie robienia kolejnych specjalizacji a mężczyźni ich życia są po zawodówce, są ze sobą szczęśliwi i mają o czym rozmawiać (rozumiem, że z wykształconymi partnerami rozmawia się tylko o poezji, chemii organicznej i fizyce kwantowej:) Nie wiem jak Ty ale ja gdy kogoś poznaje nie wyciągam dyplomów ani o nie nie proszę..inne priorytety. Czy kręcą mnie faceci w wieku mojego ojca? Oczywiście, że tak na ogół inteligentni z niesamowitym poczuciem humoru, ogromnym dystansem do siebie i świata i przeświadczeniem, że nie muszą niczego nikomu udowadniać..Intelektualnie dla mnie bomba, nie spotkałam jednakże takiego, którego fizyczność będzie mi odpowiadać, ale każdy lubi co innego, prawda? Myślę, ze pora pogodzić się z tym, że kobiety w obecnych czasach są na tyle wykształcone i samodzielne, iż nie wybierają starszych facetów ze względu na kasę, a całą resztę jaką taki dojrzały człowiek im daje. Rozumiem, że sprowadzając wszystko do zasobności portfela zawsze można powiedzieć sobie, "to dlatego, że nie jestem wystarczająco bogaty"- prawda:) a nie przyjmują do wiadomości, że nie ten typ po prostu.

Damian 
Mistrz

Wysłany: 2009-02-22, 18:15   

Cytat:
Znam dwie pary, gdzie laski są w trakcie robienia kolejnych specjalizacji a meżczyźni ich życia są po zawodówce, sa ze sobą szcześliwi i mają o czym rozmawiać (rozumiem, że z wykształconymi partnerami rozmawia się tylko o poezji, chemii organicznej i fizyce kwantowej:)

Źle zinterpretowałaś mój post.Nie o to mi chodziło.Miałem na myśli bardziej tępotę tego pana.Wykształcenie nie jest wyznacznikiem inteligencji z czym na pewno się zgodzisz.

Poza tym jak już napisałem w poprzednim poście na pewno istnieje grupa kobiet których priorytety w związku ze starszym mężczyzną są inne aniżeli kasa aczkolwiek zauważyć można bardzo dużo przypadków jakie opisałem.Fajnie, że masz takie spojrzenie na tą sprawą i kręcą Cię cechy które opisałaś u mężczyzn w podeszłym wieku, ale obudź się to jest życie.Nie każda kobieta musi rozumować tak jak ty.Znam przypadki o jakich Ci się nie śniło.Świat nie musi być piękny oraz ideowy jakim może Ci się wydawać.Rozejrzyj się, poczytaj trochę a może otworzą Ci się oczy na to co się tutaj wyrabia.
Na początek proponuję to:
http://wiadomosci.gazeta....ponsorowki.html
Smutnym jest fakt ile niektóre kobiety zrobią dla kasy.

zwyczajna 
Specjalista

Wysłany: 2009-02-22, 18:41   

Świat nie jest też taki zły jak wydaje się Tobie, nie sądzisz, że proponowanie mi, że mam "trochę poczytać i rozejrzeć się dookoła" jest dużym nietaktem biorąc pod uwagę fakt, że mnie nie znasz i nie wiesz czy i ile czytam i jak i czy się rozglądam.. Nie każda kobieta musi też rozumować tak jak Ty sądzisz, jak dla mnie koniec tematu..Nie widzę tu już miejsca na dyskusje zaczyna się "jesteś głupsza hellooł popatrz, otwórz oczy" za taki ton ja podziękuje:)

Damian 
Mistrz

Wysłany: 2009-02-22, 18:51   

Rzucam konkretami.Chociażby wklejony przeze mnie link jest jednym z nich.Od sponsoringu do małżeństwa dla kasy ze starym dziadkiem niedaleko.

Nie bój się, nie zjem Cię.

OverMyHead 
Administrator

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2009-02-22, 22:01   

zwyczajna... Damian nie napisał, że wszystkie kobiety takie są, więc się nie bulwersuj. Po to jest forum aby każdy mógł przedstawić swoje zdanie i aby można było o tym podyskutować!

Michu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-22, 23:09   

Zwyczajna mogę się mylić, ale z tego co wyczytałem z dyskusji pomiędzy Tobą a Damianem dochodzę do wniosku, że Damian chce Ci powiedzieć (nie koniecznie uświadomić, ale chciałby zapewne abyś go zrozumiała), że wiele takich związków powstaje przez pieniądze. Owszem jest ich wiele, ale także są normalne, z miłości – i zgodzę się, bo są.

Co do wykształcenia – to według mnie też nie świadczy o człowieku, jakim on jest.. są inne ważniejsze cechy człowieka.

zwyczajna 
Specjalista

Wysłany: 2009-02-23, 17:24   

Skoro od tego jest forum, to ja również mam prawo przedstawić swoje zdanie, a "bulwersować się" (jak dla mnie tego nie robię, ale pewnie wiesz lepiej) mi nie zabronisz, chyba, że forum ma mieć charakter kółka wzajemnej adoracji, wtedy to za obecność tutaj podziękuje...

OverMyHead 
Administrator

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2009-02-23, 17:27   

Oczywiście, że masz prawo przedstawić swoje zdanie, zauważyłam tylko, że nie do końca spostrzegasz co pozostali do Ciebie napisali...

dzula 
Mistrz

Wysłany: 2009-02-28, 21:34   

Pomijając sprawy psychiczne,a odnosząc się do biologicznych: faceci żyją od kobiet krócej, a kiedy mężczyzna jest o wiele lat starszy to wiadomą rzeczą jest, że szybko odejdzie...

monique1985 
Specjalista

Wysłany: 2009-02-28, 22:08   

bardzo dobra pointa tego tematu :lol:

dzula 
Mistrz

Wysłany: 2009-04-05, 11:04   

"Wyjdę za jakiegoś starego nadzianego pryka, zostawi mi spadek, będę miała kasy, on umrze, a ja znajdę nowego, jakieś młode ciacho" Stała opcja dla głupich dziewczyn i pustaków, którym polecam kontakt z Hugh Hefner'em.

beatenka 
Zaawansowany

Wysłany: 2009-05-05, 12:44   

Dziewczyny naoglądały się telenowel ... :lol: i szukają szczęścia... :lol:

Kasia 
Moderator

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2009-05-05, 12:53   

Myślisz, że nie znajdą miłości z mężczyzna dużo starszym od siebie??

Odpowiedz do tematu